Welkom op Zeg maar Yes!

Waar het Yesforum stopte gaan wij door. Meld je nu ook aan en klets mee! Om deel te nemen aan een discussie op het forum moet je jezelf registreren. Hier kun je kletsen over alles wat je bezig houdt. Je kunt een discussie starten of reageren op andere topics. Wanneer je een nieuw topic opent, zorg er dan voor dat je dit in de juiste pijler doet, anders heb je kans dat deze door een van de burgemeesters wordt verplaatst. Zorg er ook voor dat je je aan de regels houdt. Deze kun je teruglezen in de Moderatortopics. Vragen of klachten over een topic? Stel of meld deze dan in het moderatortopic van de desbetreffende pijler of via de button met het uitroepteken in het topic zelf. Daarnaast kun je de burgemeesters ook een PM of een mail sturen naar het mailadres: zegmaaryes@gmail.com. Veel forumplezier!  


Zorgen over je kind - topic

<<

Siesa

Major Yipyapper

Berichten: 2788

Geregistreerd: 14 Sep 2022 20:10

Bericht 04 Okt 2025 20:16

Re: Zorgen over je kind - topic

Wij hebben dochter een tijd lang na de middag opgehaald. Dat gaf op dat moment net dat beetje rust extra wat ze nodig had. Misschien is dat een optie.
En hou in je achterhoofd dat een kind alleen optimaal kan leren, als ze goed in hun vel zitten.
Groep 3 is sowieso al vermoeiend, als je dan nog een hoop moet, dan is dat niet fijn. Dus goed dat je zoveel mogelijk hebt afgezegd.
En wat betreft zwemles, dan maar een periode langer.
<<

Minx

Gebruikers-avatar

Stamgast

Berichten: 12949

Geregistreerd: 15 Jan 2014 00:42

Bericht 13 Okt 2025 11:21

Re: Zorgen over je kind - topic

Hoe gaat het met iedereen?

Hier gaat het nog steeds lekker. Qua school zijn we heel erg bij aan het sturen. Hij heeft inmiddels rekentoetsen gemaakt en daar kwam heel mooi uit wat zijn leerdoelen nog zijn. Dat is wel een dingetje want hij is enorm streng voor zichzelf. Gelukkig waren het geen inzichtdingen maar vooral dingen die op hele korte termijn al heel veel resultaat op kunnen leveren. Nu even een weekje vakantie en dan volle bak door naar de herfstvakantie.
2015 💙
<<

Pompoen

Gebruikers-avatar

Orakel

Berichten: 7606

Geregistreerd: 31 Aug 2013 22:04

Bericht 13 Okt 2025 11:40

Re: Zorgen over je kind - topic

Hier gaat het best goed eigenlijk.

Lu heeft gehoord dat hij in de plusgroep van Boulderen mag blijven omdat hij nu duidelijk laat zien dat hij gemotiveerd is. Nu heeft hij alleen in zijn hoofd gehaald dat hij naar de wedstrijdgroep wil. Ik weet niet of dat voor hem haalbaar is en waar je aan moet voldoen qua niveau dus ik was aan verwachtingsmanagement aan het doen maar toen hoorde ik later van mijn man dat hij er nu helemaal geen vertrouwen meer in had dat hij dat zou kunnen. Dat was natuurlijk ook weer niet de bedoeling! Hij is zo gevoelig.

Verder gaat het op school tot nu toe goed, hij was erg teleurgesteld over zijn 7,6 voor geschiedenis, wat we ook zeiden hij geloofde niet dat dat een goed cijfer was. Gelukkig haalde hij de toets daarna een 8,1 en daar was hij wel tevreden over gelukkig. Wiskunde had hij een 9 voor. Dus hij is goed van start qua cijfers. Maar wat ik veel belangrijker vindt, hij gaat met plezier naar school. Heeft wel af en toe last van drukke klasgenoten of gewoon van zijn eigen overprikkeling maar daar spelen ze goed op in. Zijn klas is wel enorm uitgedund, want er zijn een paar kinderen uitgevallen die het toch niet redden en eentje omdat hij de lessen zo erg verstoorde dat het niet houdbaar was. De meeste dagen zijn ze maar met zijn zessen nu.

F heeft het helemaal naar zijn zin in groep 3, het is wel veel en hij vindt het allemaal best moeilijk. We kregen laatst ook een berichtje van school dat hij zó moe was die dag dat hij veel had moeten rusten in zijn zitzak en niet echt mee had gedaan. Gelukkig bleef het bij dat ene berichtje maar we merken wel dat hij afgedraaid is aan het einde van de week. Maar dat is niets nieuws.
Verder wil hij nog steeds wel erg graag spelen en vraagt daar vaak om.
Maar het lezen, waar we vorig jaar keihard op geoefend hebben gaat steeds beter. Hij begint nu zelfs in het 'wild' te lezen. In de supermarkt had hij 'vis' gevonden "En mama er lag ook gewoon echt vis!" en een garage hier heet 'kok' dat had hij in het langsrijden ook gelezen. Zo leuk!
En hij is nu officieel een welp bij scouting en hij vindt het superleuk en zegt dat hij aan alles mee doet. Heel fijn dat hij daar gewoon zo lekker meedraait.
En hij mag binnenkort waarschijnlijk gaan afzwemmen voor zijn B-diploma, superfijn!

Lo had na watersportweekend (van school) even een dramatische week, wilde stoppen met alles en zag het allemaal niet meer zitten, als ze moe is is er altijd drama. Maar inmiddels gaat dat gelukkig weer goed en is ze weer enthousiast over school. Ze heeft een hele leuke klas en een stuk minder drama, dat is fijn. Ze heeft wel weer enorm last van obstipatie, dat blijft wel elke keer een probleem. Ze wordt er echt heel ziek van (buikpijn en misselijk) en mist dan school en leuke dingen en we krijgen het nog niet helemaal onder controle (al heeft ze een poedertje wat goed helpt, alleen hebben ze het liefst dat ze daar minder van gebruikt).
<<

Pompoen

Gebruikers-avatar

Orakel

Berichten: 7606

Geregistreerd: 31 Aug 2013 22:04

Bericht 13 Okt 2025 11:46

Re: Zorgen over je kind - topic

Omgaan met dingen die wat minder goed gaan horen er ook bij maar kan me voorstellen dat J dat lastig vindt. Ik herken dat wel van Lo, die denkt dan gelijk dat ze het helemaal niet kan en nooit gaat kunnen ook. Omdat ze iets te gewend is dat ze dingen vanzelf kan. Nu op de middelbare school is het ook regelmatig paniek omdat ze iets in de les niet gelijk helemaal begreep. Maar daar zit haar verwerkingssnelheid gewoon in de weg. Bovendien leert zij een beetje anders hebben we gemerkt. Ze is bijvoorbeeld ook helemaal niet visueel ingesteld, ze moest nu lichaamsdelen bij een plaatje leren en dat vindt ze echt heel moeilijk. Maar als ze haar eigen manier vindt lukt het tot nu altijd om het er alsnog goed in te krijgen.

Hopelijk gaat J ervaren dat met wat inzet ook de mindere dingen weer goed kunnen gaan en dat het niet erg is dat je niet in alles gelijk heel goed bent.

Heeft hij nou een extra week vakantie of hebben jullie dat zelf zo gepland?
<<

Minx

Gebruikers-avatar

Stamgast

Berichten: 12949

Geregistreerd: 15 Jan 2014 00:42

Bericht 13 Okt 2025 12:40

Re: Zorgen over je kind - topic

Nee gewoon de reguliere vakantie, alleen zijn school valt onder regio zuid dus vandaar nu al. Het probleem zijn niet echt de fouten. Hij vind dat hij geen kladblaadje mag gebruiken. Hij moet dan bijvoorbeeld 38% van 928000 uitrekenen.ja das leuk maar dat is zonder kladblaadje best wel complex. Daardoor maakt hij in dat soort sommen dus best veel fouten. Hij moet dus vooral even leren dat een klasblaadje gebruiken niet vals spelen is maar soms hoort.
2015 💙
<<

Pompoen

Gebruikers-avatar

Orakel

Berichten: 7606

Geregistreerd: 31 Aug 2013 22:04

Bericht 16 Okt 2025 16:34

Re: Zorgen over je kind - topic

Ik dacht dat de herfstvakantie nog wéken weg was. Had even niet voor ogen dat het hier ook volgende week gewoon al herfstvakantie is.
Vorige

Terug naar Zwangerschap & kinderen

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Geen geregistreerde gebruikers

cron