15 Jul 2022 20:08 door Anoniem334
Mijn man is overigens best veel thuis in de zin van dat hij pas rond 08:00 vertrekt en om 17:00 eigenlijk altijd terug thuis is, alleen kan ik overdag geen beroep op hem doen omdat hij dus aan het rondrijden is door de Benelux. In de avonden/weekenden moet hij telefonisch bereikbaar zijn, maar moet hij zelden echt ergens heen. Hij kan voor zijn werk niet zomaar thuis blijven, ik kan dat wel.
Ik kan ook gewoon werken tijdens dutjes of in de avonduren als het me een keer niet lukt overdag en ik ben gezegend met een goed vangnet (ouders en schoonouders). Als mijn gastouder dus afmeldt kan ik in noodgevallen mijn vangnet inzetten. Mijn ouders zijn 1e keuze omdat ze dichtbij wonen, mijn schoonouders 2e keuze vanwege de afstand al is dat ook maar 15 minuten. Mijn ouders werken nog, mijn schoonouders zijn met pensioen. Er is altijd wel een mouw aan te passen. Als ik echt iets moet doen voor mijn werk kan ik mijn kinderen altijd bij iemand onderbrengen of onze vaste oppas laten langskomen om ze bezig te houden terwijl ik werk. Opties genoeg, enige 'nadeel' is dat ik alles dus slim moet proberen te plannen. Overigens biedt onze gastouder wel vervangende opvang aan op de momenten dat zij afwezig is. Ik kies er alleen zelf voor om hier geen gebruik van te maken en het zelf op te lossen met ons vangnet en slim plannen van mijn werk. Ik kies liever voor bekende gezichten in dat geval. Zeker omdat het maar is tot de jongste 2,5 is.
Als er opvang op mijn werk was waar ik ze af en toe een uurtje of twee kon brengen, dan zou dat voor mij qua planning veel schelen. Hoef ik me minder druk te maken over wie ik op dat moment beschikbaar kan vinden. Zou een last wegnemen, maar het is geen ondraagbare last en is voor mij een nadeeltje wat komt bij het voordeel van onze geweldige gastouder. Alleen een kleiner nadeel dan het grote voordeel dus.
Voor mij is het een logische keuze en een haalbare situatie. Neemt niet weg dat ik dus met easy vrijblijvende en flexibele kinderopvang op het werk wel het makkelijker zou hebben en daar gebruik van zou maken, maar eigenlijk is dit helemaal niet on topic want het gaat in dit geval niet om 'gratis' kinderopvang.