Welkom op Zeg maar Yes!

Waar het Yesforum stopte gaan wij door. Meld je nu ook aan en klets mee! Om deel te nemen aan een discussie op het forum moet je jezelf registreren. Hier kun je kletsen over alles wat je bezig houdt. Je kunt een discussie starten of reageren op andere topics. Wanneer je een nieuw topic opent, zorg er dan voor dat je dit in de juiste pijler doet, anders heb je kans dat deze door een van de burgemeesters wordt verplaatst. Zorg er ook voor dat je je aan de regels houdt. Deze kun je teruglezen in de Moderatortopics. Vragen of klachten over een topic? Stel of meld deze dan in het moderatortopic van de desbetreffende pijler of via de button met het uitroepteken in het topic zelf. Daarnaast kun je de burgemeesters ook een PM of een mail sturen naar het mailadres: zegmaaryes@gmail.com. Veel forumplezier!  


Oppas zoeken

<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 09:51

Oppas zoeken

De opvang voor de kinderen is min of meer rond (echt zo bizar veel mazzel gehad dat ik 't haast niet kan geloven, gewoon op de ma/di/wo/do allemaal plek). Alleen op de dinsdag(middag) voorlopig nog niet, want dochter gaat dan naar de peuterspeelzaal en dat kan pas als ze 2 is. 🙃 En uiteindelijk zou ik daar een volle kdv dag van willen maken en de woensdag een psz ochtend, maar goed, dát kan dus nog niet. Maar verder zo bizar veel mazzel, alles onder één organisatie (bso, kdv, psz) 🎉

Anyway, we gaan dus op zoek naar een oppas. Ik ben bekend met de app Sitly, daar hebben we ook onze incidentele oppas vandaan (middelbare scholieren). Maar voor zo'n vaste dag hebben we liever een wat ouder iemand, evt student maar liever een 'lieve oppas oma'. Maar hoe vind je die? Ik ben dus bekend met die app, ik heb me aangemeld voor een oppas groep op NextDoor en verder?
Hoe zouden jullie dit benaderen? Weten jullie nog iets?
En zijn er dingen die jullie heel belangrijk zouden vinden aan een vaste oppas? (misschien denk ik daarbij nog 'oh ja').
Let's discover the world together.
<<

Lexi

Gebruikers-avatar

Yipyapper

Berichten: 1836

Geregistreerd: 13 Jul 2015 08:12

Bericht 29 Jun 2022 10:21

Re: Oppas zoeken

Misschien een gastouder zoeken via een gastouderbureau? Dan krijg je ook nog kinderopvangtoeslag waarschijnlijk voor die dag.
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 10:26

Re: Oppas zoeken

Ja zat ik ook aan te denken maar denk niet dat dat kan. Diegene moet namelijk ook dochter op psz ophalen vanaf dat ze 2 is en op de woensdag voorlopig zoon ook van school halen totdat ik thuis kan werken en 't zelf kan doen. Daarom is aan ons eigen huis wel echt makkelijker (of enige haalbare denk ik?). Dat zal een gastouder niet kunnen denk ik?
Let's discover the world together.
<<

Lexi

Gebruikers-avatar

Yipyapper

Berichten: 1836

Geregistreerd: 13 Jul 2015 08:12

Bericht 29 Jun 2022 10:29

Re: Oppas zoeken

Er bestaan ook wel gastouders die aan huis komen maar dat aanbod is wel minder denk ik. Je zou eens kunnen informeren bij zo'n bureau.
<<

Kira

Yipyapper

Berichten: 1692

Geregistreerd: 30 Apr 2022 06:39

Bericht 29 Jun 2022 10:30

Re: Oppas zoeken

Hier halen gastouders ook wel kinderen uit school en van de BSO hoor!
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 10:42

Re: Oppas zoeken

Ah oké! Nou dan loont dat misschien inderdaad wel om even goed naar te kijken.
Let's discover the world together.
<<

Lady

Gebruikers-avatar

Forumfossiel

Berichten: 17322

Geregistreerd: 31 Aug 2013 21:23

Bericht 29 Jun 2022 10:54

Re: Oppas zoeken

Kira schreef:Hier halen gastouders ook wel kinderen uit school en van de BSO hoor!

Ja hier ook hoor!
28 april 2015 - Lieve D, your first breath took ours away..

12 mei 2018 - Lieve J, little hero!
<<

Anoniem327

Bericht 29 Jun 2022 11:11

Re: Oppas zoeken

Ik heb mijn vaste oppas aan huis via Sitly, ze is 25 en student. Er zijn prima oudere oppassen via Sitly te vinden. Ze haalt de jongste ook op uit school. En heeft inmiddels heel veel 06 nummers verzameld van ouders van klasgenootjes, omdat er zoveel playdates zijn altijd :smile: Krijg ik halverwege de woensdagmiddag altijd keurig een statusoverzichtje: 'hij is nu bij vriendje X maar de moet om half vier naar zwemles dus dan pik ik m op en dan komt om 16h vriendje Y nog een uurtje hier spelen'
<<

Zora

Gebruikers-avatar

Forumfossiel

Berichten: 18063

Geregistreerd: 31 Aug 2013 19:24

Bericht 29 Jun 2022 11:25

Re: Oppas zoeken

Ja hoor Marin een Gastouder kan dat ook doen! Van sommige kinderen op school zie ik alleen de Gastouder 🙃
14 mei 2015 ♥ T- kleine held
13 februari 2018 ♥ M - klein feestje
<<

Jip

Gebruikers-avatar

Stamgast

Berichten: 12329

Geregistreerd: 03 Jan 2015 10:04

Bericht 29 Jun 2022 11:27

Re: Oppas zoeken

Ik dacht, leuk ik meld me aan voor Sitly. Dat kost 20 euro per maand. Misschien wordt dat interessant als ik daadwerkelijk een vaste oppas nodig ga hebben.

Onze twee oppassen heb ik via de buurt facebook groep.
Their smile makes me smileJanuari 2017 ♡ April 2019

https://www.instagram.com/stofspinsels/
<<

Minx

Gebruikers-avatar

Stamgast

Berichten: 13005

Geregistreerd: 15 Jan 2014 00:42

Bericht 29 Jun 2022 11:42

Re: Oppas zoeken

Niet ontopic maar ik vraag me af wat de toegevoegde waarde van de peuterspeelzaal is als je dochter ook naar de kinderopvang gaat, maak je het jezelf daarmee niet onnodig moeilijk.
2015 💙
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 11:53

Re: Oppas zoeken

Minx schreef:Niet ontopic maar ik vraag me af wat de toegevoegde waarde van de peuterspeelzaal is als je dochter ook naar de kinderopvang gaat, maak je het jezelf daarmee niet onnodig moeilijk.


Het feit dat er opvang beschikbaar is daar op die dag en op het kdv niet. 😅

En daarbij wil ik dat ook heel graag, want dat is een fijne plek, op school en wordt later bso lokaal (waar zoon nu dus ook heen gaat). De juffen vragen al elke keer wanneer ze komt. Zo'n warm fijn plekje.


Goed om al die gastouder ervaringen te lezen en dat dat dus ook wel kan in sommige gevallen. Iemand ervaring met een goed (landelijk) bureau of is dat heel regio gebonden?
Wel is de hoop dat het tijdelijk is tot er meer plek op het kdv is. Dus wat dat betreft is een 'gewone' oppas aan huis misschien toch handiger.
Let's discover the world together.
<<

Uffe

Gebruikers-avatar

Orakel

Berichten: 9546

Geregistreerd: 25 Nov 2015 15:30

Bericht 29 Jun 2022 12:19

Re: Oppas zoeken

Ik denk dat het voor een gastouder niet interessant is Marin. Wij zitten bij viaviela, hebben we meerdere organisaties. Ik ben niet super tevreden maar is ook per regio anders
⁠♡♡♡
<<

sarah1985

Gebruikers-avatar

Stamgast

Berichten: 12753

Geregistreerd: 31 Aug 2013 17:34

Woonplaats: Friesland

Bericht 29 Jun 2022 13:24

Re: Oppas zoeken

Inderdaad een gastouder doen. Ik heb zelf dat jaren gedaan en was juist bij kinderen thuis. Haalde ze van school en bracht ze naar sport en bij vriendjes weg

Fijn dat je de opvang zo snel geregeld hebt
Afbeelding
<<

Loïs

Kletskop

Berichten: 822

Geregistreerd: 14 Aug 2019 20:51

Bericht 29 Jun 2022 13:47

Re: Oppas zoeken

Ik begrijp niet zo goed waar je een oppas voor nodig hebt, maar ik lees blijkbaar verkeerd?
Als het gaat om alleen de woensdagmiddag en dan 1 kind, en ook nog aan huis, dan denk ik niet dat je een gastouder gaat vinden die dat op zich wil nemen want dat loont financieel helemaal niet. (Ervan uitgaande dat je een reguliere gastouder zoekt die werkt vanuit een organisatie)
Ik zou het vooral verspreiden binnen je netwerk, op Facebook en nextdoor. Eventueel nog een briefje bij de supermarkt ophangen( vooral als je een oudere dame zoekt)
<<

Anoniem327

Bericht 29 Jun 2022 14:15

Re: Oppas zoeken

Ik denk dat het heel veel wordt voor een kind van nog geen 2 om én op het kdv te zitten én op de psz en dan ook nog een gastouder te hebben en vast nog opa's en oma's en een oppas die af en toe oppassen.

Kan je man niet een paar maanden die uurtjes opvangen? Dat hij ouderschapsverlof opneemt, of die uren op een ander moment in de week inhaalt? Die psz zou ik ook laten zitten. Gewoon het kdv en verder samen oplossen.
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 14:25

Re: Oppas zoeken

Loïs schreef:Ik begrijp niet zo goed waar je een oppas voor nodig hebt, maar ik lees blijkbaar verkeerd?


Op dinsdag in eerste instantie een volledige dag en daarna een halve dag op dochter. En op woensdag uit school/kdv halve dag halen. Uiteindelijk zal ik woensdag halve dag thuis werken, maar in het begin kan/mag dat nog niet.

Uiteindelijk hoop ik kdv hele dag op dinsdag te kunnen afnemen en ochtend peuterspeelzaal naar woensdag te verplaatsen, maar dat is nu nog geen optie (=geen plek) dus dan moet 't maar even zo.

Oh ja old skool briefje is ook nog wel een idee. Ik ga ze iig even in de gaten houden of er wat hangt. Daar had ik dus echt helemaal nog niet aan gedacht haha.
Let's discover the world together.
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 14:40

Re: Oppas zoeken

Sadie schreef:
Kan je man niet een paar maanden die uurtjes opvangen? Dat hij ouderschapsverlof opneemt, of die uren op een ander moment in de week inhaalt? Die psz zou ik ook laten zitten. Gewoon het kdv en verder samen oplossen.


Nee anders zouden we dat wel doen. En ik vind het juist heel fijn dat ze naar de psz kan. Uiteindelijk dus een combi psz + kdv. Is helemaal niet raar hier hoor, doen super veel kindjes hier. De oppas is hopelijk alleen tijdelijk. Had het ook liever niet nodig grhad maar dat er op korte termijn al überhaupt kdv en bso op de 'drukke' dagen is, is al een godsend.
Let's discover the world together.
<<

Anoniem327

Bericht 29 Jun 2022 14:46

Re: Oppas zoeken

Marin schreef:
Sadie schreef:
Kan je man niet een paar maanden die uurtjes opvangen? Dat hij ouderschapsverlof opneemt, of die uren op een ander moment in de week inhaalt? Die psz zou ik ook laten zitten. Gewoon het kdv en verder samen oplossen.


Nee anders zouden we dat wel doen. En ik vind het juist heel fijn dat ze naar de psz kan.

Kan niet vind ik een beetje raar als je twee kinderen krijgt. Waarom doet je man ook nu weer helemaal niks als het gaat om zijn eigen kinderen? Misschien kan hij dan op z'n minst zelf gaan zoeken naar vervangende oppas voor wat hij zelf allemaal "niet kan"?

Hoe zag jouw man het voor zich toen hij twee kinderen op deze wereld besloot te zetten? Waarom is hij niet bereid er zelf voor te zorgen? Het is echt een heel vreemde opstelling, ziet hij dat zelf in? En jij?
<<

Anoniem327

Bericht 29 Jun 2022 14:49

Re: Oppas zoeken

Waarom is die psz zo belangrijk voor je? Het is hetzelfde als het kdv, maar dan bedoeld voor ouders die niet werken, om de kinderen toch te laten socialiseren met andere kinderen (anders is het schadelijk voor de ontwikkeling), maar als ze dit al doen op het kdv, dan heeft de psz geen meerwaarde.

Zoveel verschillende opvangplekken wordt afgeraden voor kleine kinderen.
<<

Bloom

Gebruikers-avatar

Major Yipyapper

Berichten: 3550

Geregistreerd: 31 Aug 2013 19:00

Bericht 29 Jun 2022 15:42

Re: Oppas zoeken

Waarom zit je zo te zagen op de rol van haar man? Erg vermoeiend!
Mijn man heeft ook een eigen zaak en kan ook niks betekenen in de opvang van onze zoon. Dat is een gegeven en daarmee basta.
Houd eens op zeg.
https://www.vinted.nl/member/51937209-nmeeuw

26-05-2021 💙 | 26-04-2023 💙
<<

JustMeDaan

Major Yipyapper

Berichten: 3294

Geregistreerd: 01 Sep 2013 19:39

Bericht 29 Jun 2022 16:00

Re: Oppas zoeken

En dat is een keuze die ze samen hebben gemaakt en daar heb jij Sadie echt gewoon 0,0 totaal niks mee te maken. Je stelt al voor de 100e x dezelfde vragen. Je bent net een klein dreinend kind. Hoe anderen hun leven/gezin indelen is niet aan jou. En niet per definitie verkeerd maar anders dan jij zou doen en dat mag gewoon.
D. 💙14-01-2019💙
<<

Kira

Yipyapper

Berichten: 1692

Geregistreerd: 30 Apr 2022 06:39

Bericht 29 Jun 2022 17:00

Re: Oppas zoeken

Ik zat er al op te wachten.
<<

Anoniem327

Bericht 29 Jun 2022 17:01

Re: Oppas zoeken

Bloom schreef:Waarom zit je zo te zagen op de rol van haar man? Erg vermoeiend!
Mijn man heeft ook een eigen zaak en kan ook niks betekenen in de opvang van onze zoon. Dat is een gegeven en daarmee basta.
Houd eens op zeg.

Ik heb jarenlang een eigen zaak gehad en juist toen was ik flexibel en kon ik heel veel bij mijn kinderen zijn. Als het te veel voor me werd, dan nam ik iemand aan, waaraan ik een deel van mijn taken kon delegeren.

Bijzonder dat dit bij vaders standaard anders werkt. Ik denk toch dat het heel vaak een kwestie is van niet willen in plaats van niet kunnen.
<<

Marin

Gebruikers-avatar

President

Berichten: 45032

Geregistreerd: 16 Nov 2015 14:09

Bericht 29 Jun 2022 17:03

Re: Oppas zoeken

Kira schreef:Ik zat er al op te wachten.


Ja ik ook natuurlijk, daar kon je de klok op gelijk zetten, maar voor mij wegen de nuttige reacties dan toch wel meer op dan dit getrol. Dus vind het toch fijn dat er wel normale reacties komen waar je wel wat aan hebt.
Let's discover the world together.
Volgende

Terug naar Zwangerschap & kinderen

Wie is er online?

Gebruikers in dit forum: Indigo, Urban Naked